Diğer Birimler

Diyet Polikliniği


BESLENME – DİYET POLİKLİNİĞİ

Beslenme ve Diyet Birimi Hastanemiz bünyesinde Klinik, Poliklinik ve Toplu Beslenme hizmetlerini yürütmektedir. 

POLİKLİNİK HİZMETLERİ

Diyet polikliniğinde; Diyabet, Böbrek Hastalıkları, Safra Kesesi Hastalıkları, Obezite, Mide ve Bağırsak Hastalıkları, Test Diyetleri ( kolonoskopi, şeker yükleme testi, gaitada gizli kan vb.) Karaciğer Hastalıkları, Kabızlık, İshal, Pankreatit, Böbrek Taşları, Kalp ve Damar Hastalıkları, Kanser, Kemik ve Eklem Hastalıkları, Sinir Sistemi Hastalıkları, Alerjik Hastalıklar, Gebe beslenmesi, Çocuk Beslenmesi ve Sporcu Beslenmesi gibi konularda diyet eğitimi verilen kişiye özel diyet listesi hazırlanmaktadır.

DİYET POLİKLİNİĞİNE NASIL BAŞVURULUR ?

Diyet polikliniğine başvurmak isteyen kişiler öncelikle uzman Hekime  muayene olmalı ve gerekli tahlilleri yaptırmaları gerekmektedir. Doktor tarafından yönlendirilen kişilere; yaşına, cinsiyetine, biyokimyasal değerlerine, klinik bulgularına ve hastalıklarına uygun diyet eğitimleri verilmekte, takip gerektiren hastalar rutin aralıklarla takip edilmektedir.

KLİNİK VE TEDAVİ HİZMETLERİ;

Diyetisyen, hastanede yatan hasta ve refakatçilerin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlar. Hastaların hastalıklarına uygun alması gereken diyet listelerini hazırlar. Uygulanacak diyetlerin hastaya tam ve hijyenik bir şekilde servis edilmesini sağlar.

 

08 Mart 2022