T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Bafra Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Bafra Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HAP (Hastane Afet Planı) Saha Tatbikatı

Güncelleme Tarihi: 25/11/2021

Hastanemizde yangın ve deprem konulu HAP(Hastane Afet Planı) Saha Tatbikatı yapıldı.

Hastanede olası bir yangın durumunda eksiklikleri görebilmek ve bu tür olaylara karşı hazır olunabilmesi amacıyla gerçekleştiren tatbikata hastane personeli, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE),112 Acil Sağlık ve Bafra Belediyesi itfaiye ekipleri katıldı. Ayrıca Bafra Kaymakamı: Cevdet ERTÜRKMEN, İlçe Emniyet Müdürü: Bünyamin TEMUR ve Jandarma Komutanı: Fatih ÖZER’de gözlemci olarak yer aldılar.

Tatbikat öncesi personele yangın ve müdahale konusunda bilgi verildi. Daha sonra senaryo gereği hastane binasının 1. Katı palyatif servisinde çıkan yangına, itfaiye ekiplerine haber verildikten sonra hastane personelince ilk müdahale edildi. Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri tarafından yangın kontrol atına alındı. UMKE ekiplerince yaralılar yangın merdiveninden dışarı çıkarılarak ilk müdahaleleri sağlık ekiplerimiz tarafından yapıldı ve gerekli sağlık kuruluşlarına sevki sağlandı.

 

Personelimiz tatbikat öncesi bilgilendirildi, hastalara yapılacak müdahaleler ile ilgili planlama yapıldı. Bu planlar doğrultusunda tatbikatımızı gerçekleştirdik. Olası afetler karşısında personelimizde bir kez daha eğitildi.


umke.png     umkke.png